Čekáte miminko? Buďte připraveni

Potřebujete vědět co budete potřebovat po narození vašeho dítěte? Pojďte si přečíst o základních věcech, které vám neusnadní pouze první měsíce života s vaším miminkem, ale bez mnohých se jen s těží obejdete.

miminkovský pokoj
Kromě silné vůle a trpělivosti budete potřebovat

Na příchod miminka se většinou s velkou pečlivostí maminky dostatečně připravují. Dnes dostávají různé příručky při gynekologických prohlídkách, zjišťují si informace v literatuře, či na internetu, nebo prostě spoléhají na svůj instinkt . Výhodou je, že pokud vám něco chybí, dnes si vše můžete zpětně obstarat i během několika minut. Ale přece jen informací není nikdy dost a je dobré si čas od času některé věci připomenout.
malá holčička s hračkou

Postýlka – místo, kde bude vaše miminko spát. V prvních měsících asi to nejdůležitější. Miminka spí jak v noci, tak přes den a prostor ke spánku není dobré podcenit. A měl by obsahovat nejen kvalitní matraci, ale i třeba praktickou konstrukci. Protože pokud se budete při příchodu miminka na svět někde často zdržovat, tak právě u postýlky. Nejlepší je klasický tvar, jaký běžně známé. Hodně rodičů využívá k uklidnění miminek různé hrací kolotoče s univerzálním úchytem, který ale nelze upevnit na všech postýlkách.

Přebalovací pult – jste-li prvorodiči, je dobré mít přebalovací pult k dispozici, a i když ho většina maminek po nějakém čase vyloučí ze svého inventáře, pro začátek je skvělým pomocníkem při přebalování, ale i péči miminek. S postupem času s velkou pravděpodobností začněte přebalovat všude, kde to bude jen možné, ale na začátek je pult praktickým pomocníkem. Minimálně jeho výškou a zajištěným prostorem. Je tedy i bezpečnostním prvkem při manipulaci s dítětem.


Pro nekojící matky – pokud nemůžete kojit, nebo brzy přestanete, zaměřte se na kvalitní lahvičku s ještě kvalitnější savičkou. Pokud nechcete, aby se krmení stalo vaší noční můrou, je důležité na toto dbát. Vlastně možná ani nejde ve finále o kvalitu, jako o vyzkoušení, která lahvička dítěti vyhovuje. Ale obecně se doporučuje pořídit například anti-kolikové lahvičky, které díky jejím konstrukčním vlastnostem, pomáhají dětem k dobré práci střev a z minimalizujete tím riziko bolesti bříška.

Když máme základní potřeby jako spánek, hygienu a jídlo zajištěné, pak už jsou potřeba věci jako plínky, oblečení, vanička, mastičky na opruzeniny, nebo další hygienické prostředky určené pro novorozence.