Další dítě jako poslední záchrana

Skutečnost, že se partneři po narození dítěte od sebe určitým způsobem vzdálí, ještě nemá na svědomí to, že je potřeba vztah ukončit. Náročné období, které dává zabrat nejen ženě – tedy rodičce a matce, ale i muži, bývá velkou zkouškou každého vztahu. Ovšem i pěkným zpestřením a současně i utužením jejich dosavadního soužití, díky čemu si uvědomí, že jejich vztah není pouze o nich a že v něm záleží především na jejich dítěti.
znamení pro timeout

Dítě – spojuje nebo rozděluje?

Někteří partneři tlak a chaos, který se v domácnosti po narození dítěte odehrává, jednoduše nesnáší dobře a v případě, že se situace neuklidní, přemýšlejí nad rozchodem. Není snadné přijat novou roli a zodpovědnost, kterou sebou rodičovství nese jako něco, co vás s partnerem spojí, ale ve skutečnosti tomu tak je. Vaše dítě je nejen symbolem vaší lásky, ale i důkazem toho, že k sobě patříte a projevem pokory, kterou byste vůči sobě měli projevovat.
Když už jste jednou dospěli do stádia, kdy jste chtěli váš vztah posílit tím, že se vaše rodina rozroste, je to cesta, ze které nemůžete jen tak vybočit!
Bohužel se stává často, že jedno dítě rodiče nepokládají za dostatečný důkaz toho, aby spolu zůstali a naučili se zvládat problémy a rozhodnou se řešit krizi a vyhrocenou životní situaci, která nevypadá vůbec růžově – dalším dítětem.
těhotná s dcerou

Nesnažte se do toho zamotat ještě více!

Chyba, které se chcete dopustit je více než očividná! Není správné a ani rozumné přemýšlet nad dalším dítětem, pokud se vám domácnost, váš intimní a rodinný život, sype na hlavu a vaše první dítě zcela jistě pociťuje to, že to mezi vámi s partnerem neklape. Cesta za dalším dítětem by měla být upřímná a čistá, nikoli vypočítavá a poskytovat vám určitý pocit naděje, že vás druhé dítě spojí a vy si k sobě opět najdete cestu.
Nejdříve je potřeba ujasnit si to, co se odehrává v současnosti. Každý problém ve vztahu má nějaké řešení, kterého je možné dosáhnout úsilím a trpělivostí a především snahou zlepšit na sobě jisté nedokonalosti, které vám ztrpčují život.
Ovšem je chytré uvědomit si, že tím řešením není početí dalšího potomka, který se s velkou pravděpodobností narodí do rodiny, která neumí zvládat překážky a tím pádem nebude ani úplná.