Letní prázdniny – zvládnuty!

Více než polovina prázdnin je sice za námi, ale spoustu z nás musela řešit, jak to bude v létě s dětmi. Téměř každý rodič si šetří kus své dovolené na letní prázdniny, aby když je hezké počasí, děti mají volno, mohla rodinka vyrazit někam společně.
Dříve to bylo poměrně jednoduší, babičky odcházely do důchodu dříve a mohly se tak o svá vnoučata starat. V tomhle je dnešní doba poněkud horší. Důchodový věk se neustále zvyšuje.
paleta vodovek.jpg
Takže máme po dovolené a babičky prostě došly. Jednoduše pořád chodí do práce vydělávat penízky, takže co dál, jak zvládnout letní prázdniny, /?
Ve městech je možné využít různé příměstské tábory. Jsou pro děti i velice výchovné, mají tam různé povinnosti, program, jsou pod dohledem odborných vedoucích. Také tam poznají i spoustu nových kamarádů.
Pokud vaše děti navštěvují nějaké kurzy, od tanečních souborů až po malé sportovce, tak jsou v průběhu prázdnin pořádány různé soustředění. I na těchto soustředěním mají děti jasný program, stávání, snídaně, aktivity, program, večeře, případně bojovka a mnoho dalšího, záleží na kreativitě vedoucích soustředění. Soustředění prohlubuje jednak vztahy mezi kamarády, ale také vztah ke společnému koníčku.
Dětská knihovnaje také dobrým řešením, ale pouze za předpokladu, že k ní má dítě kladný vztah. Děti prázdniny většinou berou jako odpočinek od všeho, co je jen trochu podobného škole, takže je možné, že zrovna kniha nebude to pravé ořechové pro vaše dítě.
rodinka na pláži.jpg
Další možností je například to, pokud máte dvě děti nebo více. Ideálně, když máte dítě, které už je téměř soběstačné a je schopné postarat se o to mladší. Určitě to po něm nemůžeme chtít pořád, ale každá chvilka dobrá. Takže starší sourozenec je také dobrou volbou.
Na občasné hlídání můžete také využít kamarádku, která má malé dítě. Ale také to je jen občas, příležitostně, nelze toho využívat neustále. Přeci jen jsou děti zátěž a nesmí z nich člověk spustit oči.
Všichni se na letní prázdniny velmi těší, ale toto je problematika, která zasáhne asi každého rodiče. Vždy je potřeba to ale nějak vymyslet, tak nevěště hlavu!