Mužské chyby

Mezi nejoblíbenější knihy patří – Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Název odráží skutečnost, že komunikace mezi mimozemšťany, kteří se setkali na Zemi, je velmi obtížná, zdánlivě takřka nemožná. Zdánlivost je ovšem jen naoko, komunikace možná je, ale vyžaduje to velké pochopení na obou stranách.
Obvykle jsou ženy emotivně založené, muži pak racionálně. Nelze samozřejmě paušalizovat, ale obecně vzato to tak bývá. To je také důvod, proč si muži ve vztazích počínají jako sloni v porcelánu.
Jsou různé chyby ve vztazích, kterých se muži často dopouští. Zkusme se podívat na ty nejzávažnější.
soutěž o peníze

Nedávají najevo své city
Muži neumí dávat najevo své city. Jak často říká muž ženě „miluji tě“? Velmi sporadicky. Jenomže ženy potřebují muže, který je citlivý, empatický a který se nestydí projevit své city. A to nejen v záležitosti citů, ale třeba i záporné emoce, když je něco trápí. Muži prostě nevyznávají lásku a nesvěřují se. Ke škodě své i svého okolí.
muž bez svalů
Macho
Žijeme v době emancipace, ale v poměrně konzervativním českém prostředí fungují staré společenské stereotypy. Tak například o domácnost a děti se stará žena a muž je ten, kdo rozhoduje. Co na tom, že muž už dávno není v pozici živitele rodiny. Samozřejmě za tento přístup vděčíme často špatné výchově, kdy jsou muži matkami až příliš hýčkáni.


Pohodlnost
Se špatnou výchovou souvisí i další nedobrá vlastnost, kterou je pohodlnost. Když muž žije v dlouhodobém vztahu, velmi rychle zleniví. Vždyť partnerka přece vypere, uvaří, uklidí, vyžehlí. Dříve to byla maminka, nyní je to partnerka. Nutno říci, že za tento trend jsou více zodpovědné ženy než muži. Kdo rád přepečovává svéprávného člověka, nemůže se divit, že spláče nad výdělkem.
šeptání tajemství
Vztah jako rutina
Co nejvíce dokáže ženu ranit je nepochybně to, že většina mužů začíná dříve či později vztah přijímat jako rutinu. Na začátku vztahu muž ženu dobývá, hýčká si ji, vztah je pestrý a romantický. Jenomže přijde chvíle, kdy to vše odezní a muž bere vztah jako samozřejmost, což se z pochopitelných důvodů nemůže líbit žádné ženě.