Pravidelná ejakulace má pozitivní vliv na zdraví

Naše země je ve světě pověstná nezdravým způsobem života, zvláště u mužské populace a v souvislosti s konzumací nevhodných potravin a alkoholických nápojů. Jsme stále na předních pozicích v rakovině tlustého střeva a prostaty. Kromě přechodu na zdravou výživu pomáhá ve zlepšení zdravotního stavu i pravidelný pohyb a pobyt v přírodě, tvořivá činnost a také pravidelná masturbace.
muž nahoře bez
Pozitivní efekt prokázán – bylo prokázáno mnoho zdravotních přínosů, které pravidelný sebeukájecí trénink přináší. Tato činnost je přirovnatelná k fyzické námaze v posilovně, tím pádem podporuje srdeční činnost, rozproudí lymfatický systém a zlepšuje imunitu. Zároveň má pozitivní vliv na pohlavní orgány, pravidelným výronem semene se podporuje tvorba zdravých spermií, zlepší se erektilní potíže. Velmi pozitivní vliv má i na psychiku, dochází při tom k očistným procesům, uvolnění, relaxaci a celkové větší životní spokojenosti. Muži, kteří onanují každý den alespoň jednou, žijí šťastnějším životem, bývají méně náladoví, jsou psychicky vyrovnanější a také tím pádem přitažlivější.
muž v šeru
Pozor na podpůrné prostředky – dnes je trh doslova přesycen různými výživovými doplňky na bázi léčivých bylin, které zaručují úspěch v sexu, podporují libido a léčí problémy s potencí a erekcí. Většina z nich skutečně funguje, dbejte však na doporučené dávkování a raděj výrobky vyzkoušejte zpočátku v menším množství. Může se totiž přihodit i vedlejší efekt, kdy chuť na sex převálcuje veškeré denní činnosti, přestanete se soustředit na práci a na běžné každodenní záležitosti.
Psychické poruchy – častější sebeukájení samo o sobě škodlivé není, spíše naopak, ovšem nemělo by zasáhnout do partnerského soužití a běžného fungování. Někteří muži tímto způsobem řeší únik ze stresu a masturbace pak přeroste v nežádoucí chtíč, který nahradí mileneckou lásku.

Jak často to provádět

Neexistuje přesné měřítko, kolikrát za měsíc, za týden nebo dokonce za den je ideální stav. Záleží na mnoha okolnostech a každému vyhovuje něco jiného. Jisté však je, že abnormální rozhodně není i tři nebo čtyři intenzivní tréninky za den, pokud nenaruší vzájemné partnerské soužití.