Průzračná voda ke koupání po celé léto, poradíme vám, jak na to

K zachování průzračné vody ke koupání za letního počasí je nutné používat určité prostředky a provádět pravidelnou údržbu a kontrolu. Nejčastěji používáme chemické prostředky s obsahem chloru. Ty jsou léty ověřené a dobře známé. Jsou spolehlivými pomocníky při údržbě vody v dobré kondici a zdravotně nezávadné kvalitě.

sedmikráska květ

Nabídka těchto přípravků je velmi široká a zahrnuje přípravky ve formě kapalné, granulované či tabletové. Účinky na vodu jsou stejné a je na každém, který z nich zvolí, se kterým se mu bude lépe pracovat. Vždy je však nutné dodržet přesné pokyny a dávkování. Jedině tak budou plnit svůj účel. Před jejich použitím nezapomeňte zjistit hodnotu pH, od ní se totiž bude jejich dávkování odvíjet
a jedině tak, zafungují na 100%.

Velmi oblíbeným prostředkem jsou tablety

Mezi uživateli jsou velmi oblíbeným přípravkem s obsahem Cl tablety. Pojďme si o chlorových tabletách do bazénu napsat trochu více. Používají se k rychlému, ale i průběžnému zajištění dostatečného obsahu aktivního Cl ve vodě. Díky postupnému rozpouštění je zaručeno pozvolné
a postupné navyšování koncentrace volného Cl ve vodě
. Jsou jednosložkové, to znamená, že obsahují pouze volný Cl. V případě potřeby je tak nutné využít k péči o vodu i další prostředky, ale jako základní přípravek pro údržbu vody jsou naprosto dostačující.

V nabídce jsou dva typy Maxi a Mini a oba typy jsou dostání v baleních od 1 kg až po balení o obsahu 30kg. Oba tyto přípravky se dávkují umístěním do dávkovače, plováku a případně skimmeru.

· Variant Maxi o hmotnosti 200g jsou určeny především pro větší objem vody, při úpravě dávkování je ale lze použít i pro menší bazény.
· Varianta Mini o hmotnosti 20g jsou určeny především pro menší objem vody.
andamanské moře

Mějte vaši bazénovou vodu vždy pod kontrolou a užívejte si tak každý den dokonalé koupání po celé léto.