Správná péče o vířivku je nesmírně důležitá – staráte se o ni dostatečně?

Vlastníte vířivku a chcete si v ní užívat a relaxovat hodně dlouho? Pak se o ni musíte i náležitě starat. Jak se o vířivku postarat, aby fungovala, jak má?

Správná péče o vířivku je nesmírně důležitá – staráte se o ni dostatečně?

Mít doma vířivku je jistě skvělá věc, relaxovat se v ní dá však jen v případě, že se o ni správně a pravidelně staráte. Na co všechno si ale dát pozor? Určitě začněte tím, že se budete pravidelně starat o kvalitu vody. Jenže jen u toho to rozhodně nekončí. O vodu v bazénu se musíme také starat, péče o vířivku je stejně důležitá, k ní ale patří i technologie, bez které by nemohla fungovat. Jaké jsou tedy zásady péče o vířivku a vodu v ní? Na co si musíte dát největší pozor a jak často je nutné vodu měnit?

pexels-photo-3775153

Vodou to začíná ale nekončí

Správné pH vody bychom měli kontrolovat pravidelně, kdo má zkušenosti s péčí o bazén, tohle moc dobře ví. Nesmírně důležitá je i přítomnost chemikálií, které vodu udržují v perfektním stavu. Chemické přípravy musí být vždy voleny správně. Nezapomeňte, že do vířivek patří jiná chemie, než do bazénů. Rozdíl je zde v teplotě vody. Že je voda ve vířivce ve špatném stavu se dá snadno poznat mnohdy i pouhým pohledem, v teplé vodě, která ve vířivkách je, se množí nejrůznější bakterie a mikroorganismy velmi snadno, takže je nutné vodu pravidelně ošetřovat. Několikrát do roka, dvakrát až třikrát je pak dobré vodu vyměnit úplně. Interval by se měl volit podle toho, jak často je vířivka používána a hlavně také podle toho, zda se v ní koupete jen sezónně nebo celoročně.

Při procesu výměny vody je pal dobré zaměřit se i na technologii vířivky, servis bazénových čerpadel vám udělá i odborná firma, abyste se tím nemuseli sami trápit. Je nutné také zkontrolovat filtrační jednotku a filtr taktéž vyčistit. Na všechno je nutné využít správnou chemii.

pexels-photo-3921407

Pozor na zimu

Pokud svou vířivku používáte i v zimě a její provoz je pro vás celoroční záležitostí, musíte být v pozoru ještě více. Je bezvadné mít tu možnost, naložit se do teplé vířivé vody i během zimních měsíců, jde o úplně jiný zážitek z koupání, ale také to znamená, že vířivka musí být celou zimu v provozu a vy se musíte starat o to, aby voda v ní nikdy nezamrzla. Vodu ve vířivce tak v zimě nikdy zcela nevypínejte, zvláště pokud venku mrzne. Celoroční provoz je pro životnost vířivky lepší variantou, než pokud byste ji zazimovávali. K tomu aby vířivka fungovala i přes zimu je dělaná, ale jestliže voda v ní zamrzne, může ji poškodit.

K tomu, aby se to nestalo slouží speciální program. Voda v zimě navíc nepotřebuje ani tolik chemie. Zážitek z koupání můžete díky vířivce mít celoročně!