Vyplatí se kupovat levné betonové ploty?

Asi se mnou budete souhlasit, že betonové ploty jsou jedny z nejkrásnějších. Ovšem pouze tehdy, pokud jsou dobře provedeny. Faktem totiž je, že ne každý má dostatečnou zručnost, aby tuto práci bez problému zvládl, zvláště pokud se jedná o ornamentální typ. Není se tedy čemu divit, že si lidé často volají na jeho stavbu profesionální firmy.

Těchto firem, které tyto práce nabízejí, je i jen v naší republice mnoho. A samozřejmě se liší především částkou, kterou za své služby chtějí. Otázkou však je, zda by právě cena měla být tím rozhodujícím faktorem, a zda bychom měli kupovat levné betonové ploty, nebo zda bychom měli raději investovat trochu více peněz.

betonp5

V první řadě záleží samozřejmě na našich finančních možnostech. Avšak měli bychom si uvědomit, že pokud nemáme dostatek peněz, možná bychom se měli snu o betonovém plotu dočasně vzdát a použít prozatím podstatně levnější pletivový, než si potřebnou částku našetříme.

Je totiž fakt, že nízká cena obvykle bývá na úkor něčeho. U betonových plotů to bývá buď kvalita materiálu, nebo platba zaměstnancům, kteří v tom případě nejspíš nebudou motivováni odvést kvalitní práci. A obojí může mít katastrofální důsledky.

betonp6

Musíme si totiž uvědomit, že tento plot nebude zasahovat pouze náš pozemek, ale i vedlejší cestu, byť i jen vizuálně. A pokud materiál či práce nebudou kvalitní, pak přinejlepším hrozí, že bude vypadat skutečně ošklivě. Přinejhorším se může začít vlivem Slunce či vodní a větrné eroze drolit a kusy z něj mohou odpadávat, a velmi snadno tak někoho zranit.

Je tedy na odpovědnosti nás všech zvážit, zda je ona nízká částka, kterou za něj zaplatíme, hodna takového rizika. Pokud jej nechcete podstoupit, raději si vybírejte stavební firmu podle referencí bývalých i stávajících zákazníků, než podle ceny, nebo se prozatím myšlenky na tento typ oplocení vzdejte. Rozhodně to bude bezpečnější řešení nejen pro vás, ale i pro vaše okolí.