Výroba sezonních dekorací

Dekorace by se měly měnit dle sezony pravidelně a to jak venkovní, tak ty vnitřní. Pokud se vám nechce utrácet za dekorace tisíce ročně, pak můžete využít spoustu přírodních materiálů. Ty jsou všude a zadarmo. Pokud máte na dekorace neomezený rozpočet, pak navštivte obchod s dekoracemi a nakupte si klidně základ pro dekorace a doma jen kompletujte.
barevné vejce v košíku
· Jaro
Jaro je rozkvětem přírody, pokud máte možnost se projít do přírody a nasbírat si přírodniny, pak určitě neváhejte. Na dekorace využijete především mladé proutky z vrby na věnce, mladé listí, první květiny na nasušení, vysejte do misek osivo, aby se vám zazelenalo, využijte i skořápek od slepičích vajíček. Ty můžete krásně obarvit různými barvami a zasadit do vyrostlého osiva. Vznikne vám tím krásná ale velice levná dekorace, která udělá parádu celé jaro. Pokud dáváte věnce na vchodové dveře, nebojte se je osázet zářivými barvami, nebo přidat třeba bílého velikonočního zajíčka, kuřátko nebo jiné jarní zvíře.
jablka v míse
· Léto
Letní počasí vybízí k návštěvám lesa a luk v okolí. Můžete pokračovat především ve sběru a sušení květin, těch bude všude požehnaně. Letní dekorace by měly být svěží a plné barev, nebojte se však použít třeba mořské motivy. Pokud máte písek a mušle, udělejte si třeba krásný stojan na svíčku na stůl. Stačí do skleničky nasypat písek, posázet mušlemi a do středu zasadit svíčku.
· Podzim
Podzimní výzdoba se často spojuje se svátkem halloween. Ten se slaví koncem října a jeho velkým znakem jsou vydlabané dýně, vyřezané do různých podob. Pokud tedy máte dýně, nebojte se pustit do dlabání a vyřezávání. Se svíčkou uprostřed vypadá skvěle. Pokud tento svátek slavit nechcete, můžete na dekoraci využít různé přírodniny, třeba šípky, které v tuto dobu dozrávají a udělají opravdu parádu.
podzimní dekorace
· Zima
Zima je tradičně spjata nejprve s Vánočními svátky a posléze se sněhem. Budete tedy muset dekorace vyměnit v průběhu, nebo prostě udělat takové, které se hodí na obě varianty. Na věneček můžete použít třeba vatu místo sněhu a sněhuláka z polystyrenu. Mě se loni podařilo sehnat krásné kovové stromečky, které byly ostříbřené a vypadají na věnečku opravdu krásně.