Co patří a nepatří na stůl

Jestli někde platí že cena nevypovídá o kvalitě v případě stolu to může, avšak nemusí platit. Za kvalitní stůl si připlatíte, o tom není pochyb. Jak však poznat kvalitu a dá se vůbec odhalit? Kvalitní výrobek je stabilní, díky čemu bývá také těžký. Řeč je teď především o kuchyňském stole, který bude zažívat největší zátěž, tedy za předpokladu že nemáme ve zvyku zhltnout večeři v obýváku u televize.

čajový servis

Teď však nebude řeč o kvalitě stolu, ale o tom, co na stůl patří, protože se bohužel často stává že stůl slouží jako odkladiště nepotřebných věcí.

Kuchyňský stůl

Možná mnoho lidí bude oponovat, když zmíníme že na kuchyňský stůl nepatří nic kromě prostírání. Ano, bývá zvykem si jídla dokořenit a mnoho lidí má proto koření na stole vždy při ruce, ale není to vhodné. Snadno se tak stává že si jídlo začneme kořenit ze zvyku, protože nám to neustálá přítomnost kořenek na stole připomíná. My dospělý se toho zlozvyku těžko zbavujeme ale pokud máte malé děti je nejvyšší čas vymýtiti kořenky ze stolu, protože děti rády napodobují nás dospělé a nikdo nechce vytvořit u dětí závislost na přesoleném jídle. Někdy pomůže vyměnit něco za něco, řešením může být vyměnění kořenek za květináč s bylinkou na dochucení, například tymiánem.
židle u stolku

Konferenční stolek

Při samotném výběru konferenčního stolku bychom měli vybírat takový s úložným prostorem. V obýváku relaxujeme a čerpáme síly. Do stolku si proto můžeme odložit knihu nebo časopis a také podložky pod hrnky ideálně také ovladač.

Stolky slouží k tomu abychom si na ně položili jídlo, hrnek nebo skleničku. U stolu hrajeme společenské hry, děti píšou úkoly. Stůl bychom měli udržovat stále čistý a nenechávat na něm například nedojedenou večeři nebo poházené časopisy. Dnešní trend je celkem praktický a na stoly se nepořizují ubrusy, v tomto případě ale musíme myslet na podložky pod talíře a hrnky, nebo se nám krásný stůl rázem promění a bude na něm znát nešetrné zacházení.