Tipy jak správně vysávat

Odstraňování nečistot z podlahy, hlavně z koberce, nedá příliš práce, ale je důležité je odstranit co nejefektivněji. K tomu je důležité mít kvalitní vysavač a držet se několika tipů, které naleznete na následujících řádcích.
žena s vysavačem
Nespěchejte
První a nejspíše tou nejdůležitější poučkou, kterou byste se měli při vysávání řídit, je nespěchat. Úklid není závod. Pokud budete vysávat příliš rychle, rozhodně se vám nepodaří zbavit koberec všech nečistot. A to určitě nechcete.Na druhou stranu nemusíte u vysávání strávit celý den. Bohatě postačí, abyste byli důkladní.
Nastavení
Vlastníte-li moderní vysavač, mělo by to být automatické, ale pokud máte doma starší typ, musíte si vždy při přechodu mezi kobercem a podlahou nastavit výšku hubice, jinak toho příliš nevysajete.Na to vždy při vysáváním pamatujte, jinak nikdy nevyluxujete podle představ.
Vysávejte pravidelně
Vysávat jednou za uherský rok, i když pořádně, vám k ničemu moc nebude. Nečistoty se dokáží do koberce zažrat a dostat je pryč už je v takových případech prakticky nemožné. Takový koberec patří do čistírny. Proto je nutné, abyste vysávali s železnou pravidelností, nejlépe každý týden.Minimálně však tuto činnost provádějte alespoň dvakrát do měsíce. Ušetříte si tak mnoho starostí a v konečném důsledku i financí. Nebudete totiž muset běžet s kobercem do čistírny.
vysavač na podlaze
Nejdřív setřete prach
Dobré je vysávání spojit například se stíráním prachu. Při této činnosti se prachové částice dostanou snadno na podlahu a pokud jste už vysávali, musíte to buď vzít ještě jednou nebo smířit s tím, že to byla zbytečná práce. Proto vždy vysávejte až po utření prachu.
Vysávejte důkladně
Poslední tip je asi nejdůležitější a úzce souvisí s tipem prvním. Nestačí jednu oblast přejet pouze jednou, ale vícekrát. Na poprvé rozhodně nevysaje veškeré prachové částice ani ten nejvýkonnější stroj. Proto je dobré přejet jedno místo minimálně dvakrát. A to v obou směrech.