Fotografie nikdy neumírá

Naše babičky moc fotografií neměly, a když, tak je opatrovaly jako oko v hlavě. Pro ně to znamenalo daleko více, než jen obrázek nejbližší osoby. Dříve se totiž především fotografie pořizovaly za účelem focení tváří, kamarádů, spolužáků a rodin. Teprve až později se zachycovaly fotoaparátem návštěvy hradů, zámků a romantických míst. Mnohem později se začaly rozšiřovat na další momenty a v dnešní době se snad dokumentuje úplně všechno, co přijde na mysl nebo jako momentální nápad. Je pravdou, že pěkně zachycená póza nebo krajina dokáže divy a zázraky, doslova vtáhne do děje před dávnými lety, vytvoří úsměv na tváři a vžene slzy do očí.
fotoaparát minolta
Jakoby to bylo včera. Mnohdy jsou tyto obrázky jedinou vzpomínkou na krásné chvíle a tak podle toho vypadají, nikdo totiž nepřemýšlí o tom, že je vzal již tolikrát do ruky, kdy otisky prstů zbavily fotografii lesku a rohy už vlastně ani nejsou rovné, ale roztřepený papír.

Je tu řešení

V podstatě pokrok jde dopředu i v tomto sortimentu. Nedávno se ještě fotilo s natahujícím fotoaparátem a kolikrát se zapomněl snímek přetočit, tak jsme si stihli něco zničit dříve, než jsme to vůbec mohli vidět. V dnešní době nejen, že vidíme ihned záběr, ale dokonce si ho můžeme upravit. A to nemluvě o tom, že svým nejbližším nemusíme fotografie tisknout, ale poslat internetovou sítí. Pokud ovšem chceme udělat radost, tak můžeme vytvořit něco víc. Nebudeme nic tisknout ani nijak složitě tvořit, takže to zvládne každý, kdo ovládá počítač.
otevřená fotokniha

To je ale pěkný dárek

Zážitky z dovolené, narození dětí, významná výročí, svatba nebo oslava, zkrátka všechno možné, co nás napadne, se dá skvěle zpracovat do knižního formátu. Taková fotokniha potěší každého, navíc je dělaná tak, že již žádné otisky prstů nebo zničené rohy. Je to skutečně skvělá práce na perfektním papíru a to vše ve vazbě, kterou si vybereme. Prakticky celou fotoknihu si můžeme sestavit sami ve speciálním programu a zaslat do výroby. Takový dárek je vhodný úplně pro všechny a hlavně zachová to nejdůležitější, vzpomínku na něco hezkého.