Navždy ze života pryč

Ať už v pracovním procesu nebo v běžném osobním životě, stres číhá všude a je velice zákeřný, zaútočí bez jakéhokoliv varování a jeho projevy postupují pomalu.
Prvotními známkami toho, že něco není v pořádku, mohou být bolesti hlavy, pocity nevolnosti od žaludku, napětí ve svalech apod. Tyto příznaky bychom podceňovat neměli, spíše naopak bychom jim měli čelit hned od začátku, co se prvně projeví. Stres bohužel nemá na lidské tělo příznivý vliv, ba naopak, díky němu nás může trápit krevní tlak, ohrožovat nás mohou srdeční choroby, cukrovka, špatné spaní a u žen může mít za následek i problémy při snaze o otěhotnění.
ruce na hlavě
Pokud je stres jen občasný a v přijatelné míře, nijak nám neuškodí. Pokud bude ale hlubší a trvalejší, je čas s ním začít bojovat, i když v běžném životě budeme fungovat tak, jak jsme zvyklí. Když už dosáhne vrcholu, pocítíme to celkovou únavou, zvyšováním hmotnosti, bolestmi hlavy, které přetrvávají, prostě naše tělo mu začne podléhat.
deprimovaná žena
Správné dýchání, hluboké a klidné je osvědčenou metodou. Ke zklidnění také přispěje oblíbená hudba, která navodí pocit klidu a bezpečí. Svůj byt nebo pracoviště se snažte oživit veselými a pestrými barvami, které budou mít za následek, že vaše nálada se zlepší a vy se budete cítit uvolněně.
Výborným prostředkem proti stresu je také čerstvý vzduch, krátké a intenzivní procházky prospěšné nejen duši, ale i tělu. Navíc příroda má pozitivní vliv na psychickou stránku. Ideální je pak strávit několik dnů, třeba prodloužený víkend, někde na chalupě uprostřed lesů a luk. Relaxační a uklidňující jsou okamžiky strávené ve společnosti zvířat.
Bylinky příznivě působí na náš organismus, hlavně pak čaj meduňkový nebo heřmánkový, podobný účinek má i čaj zelený.
Proti stresu také pomáhají masáže, postačí pár minut masírovat ruku, jednoduše třít jednu o druhou.