Ložnice, ve které bude radost se probouzet

V případě, kdy se rozhodneme zařídit si nově interiér, začíná naše úsilí u obývacího pokoje nebo kuchyně. Rekonstrukci ložnice v takových chvílích odsouváme vlivem nedostatku financí nebo času až na pozdější termín. Ložnice, mnohdy vybavená starším nábytkem ještě jakž takž slouží, svou funkci plní, tak proč se hned pouštět do složitých přestaveb. Jenže jen málokdo si uvědomuje, že je to právě ložnice, kde trávíme jednu třetinu dne a nabíráme síly na další den. Jí bychom měli věnovat tu největší pozornost a vůbec přitom nezáleží, o jak privátní prostor se jedná a jak četná návštěvnost v ní bude. Náš domov zařizujeme primárně pro naše potěšení, nikoliv pro obdiv případných zvaných i méně zvaných návštěv. Jak tedy zařídit ložnici, aby se v ní dobře usínalo a ještě lépe probouzelo?

  1. Matrace, která dá odpočinout namoženým zádům

společná snídaně

Kvalitní matrace je naprostý základ, který je mnohdy na vině špatnému a nekvalitnímu spánku. Není však řešením starou matraci vyhodit a ve specializovaném obchodě si koupit to nejdražší, co nám prodávající nabízí. Výběr matrace není tak prostý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je zapotřebí vybrat takovou, která poskytne naší páteři co nejlepší oporu. Prodejce by vám tak měl doporučit tu, která nejvíce vyhovuje vašim tělesným proporcím a preferencím. Rovnou zapomeňte na tzv. spojenou matraci pro pár, kdy se vždy jeden nocležník bude muset přizpůsobit tomu druhému. Navíc se jednotlivé vibrace mohou šířit po celé matraci a probudit druhou spící osobu.

  1. Úložné prostory

světlé prostory

Pokud přímo nesousedí šatna s ložnic, je dobré uvažovat o šatní skříni, kde najdou útočiště všechny kousky z vašeho šatníku. Ložnice však mnohdy disponují velmi malým prostorem a proto je dobré sáhnout po vestavěných skříních Praha. Jsou vyráběné na míru a žádný prostor pro ně není překážkou.