Místa bez přístupu k elektřině


Připojení k elektřině bereme jako samozřejmost, ovšem při výpadku nebo třeba na chatě není. Její výrobu můžeme zajistit za pomocí elektrocentrály.

Místa bez přístupu k elektřině

Buďte připravení

Elektřina je pro nás naprosto běžná záležitost, takže si běžné ani neuvědomujeme její obrovský význam, díky kterému jsme úplně na jiné úrovni než třeba naši předci. Kromě běžné přípojky k elektrárně můžeme být v této oblasti z části soběstační, protože budeme využívat solární energie k výrobě elektrické energie.

nabíení ze zásuvky

Vzhledem k tomu, že ji používáme každý den, tak je doporučováno si třeba od ní na den odpočinout výletem pod stan. Bohužel o přístup k elektřině můžeme přijít také při poruše našich rozvodů nebo sítě z elektrárny. Z tohoto důvodu bychom měli vědět, jak se zachovat a mít potřebné vybavení, protože bez této energie můžeme zůstat třeba pár dní. K nabíjení menších přístrojů můžeme použít autobaterii a zásuvku v autě. Důležité je mít baterie, abychom třeba v noci mohli normálně fungovat. Pro fungující mobil se hodí mít nabitou záložní externí baterie. Neměli bychom zapomínat ani na vaření teplého jídla, kdy pomůže plynový vařič.

Výroba elektřiny v terénu

Skutečně si můžeme zajistit dostatek elektřiny i když zrovna vypadne proud, ovšem potřebujeme k tomu vhodný stoj. U toho případu se jedná o elektrocentrálu 3kW Elektrocentraly, protože ta má spalovací motor, takže stoj není na ničem závislý, protože mu stačí přísun vzduchu, dostatek paliva a aby byl v rovině, protože potom bez problémů motor poběží a stoj nám bude vyrábět elektřinu. Záleží na jeho velikosti, přičemž tato elektrocentrála je pro běžné spotřebiče v domácnosti, kdy generuje proud zhruba 10A.

dieselový agregát

U těchto menších motorů se navíc můžete těšit na nízkou spotřebu, takže máš provoz nevyjde draho. To platí i u servisu, protože stačí pravidelně měnit olej s filtry. Samozřejmě zařízení můžeme přenášet, což nám umožní praktické využití na všech různých místech. Takže jej můžete mít doma jako zálohu při výpadku a o víkendu jej naložit do auta a jet s ním třeba na chatu, kde budeme moci mít různá elektrická zařízení.