Praděd, krása ukrytá v Jeseníku

Nejvyšší hora Hrubého Jeseníku, Praděd, se může v naší republice pyšnit svých úctyhodných 1491 metrů nad mořem. Řadí se mezi jedny nejoblíbenější lokality na našem území. Denně tudy proudí tucty turistů, které se chtějí pokochat, ať už v zimě nebo v létě, překrásnou přírodou a výhledem tam, až kam oko dohlédne.

kamenitá cestička

Jak se na tento pahorek vlastně dostat?

Praděd je pro veřejnost přístupný kudy si usmyslíte. Je zde mnoho vyznačených tras, které mohou mít až 10 kilometrů. Mezi nejpopulárnější stezku až k Pradědu, která má vyznačenou barvu zelenou, vede z Karlové Studánky, přes chatu Ovčárna až na samotný vrchol. Pokud ale jste veteráni a máte rádi pořádné výstupy, tak nejprudší výstup, který je značen modrou barvou, začíná v Koutech nad Desnou, poté okolo dolní nádrže Dlouhé stráně až na samotný praděd. Tato stezka se může pyšnit převýšením okolo 850 metrů a dlouhou cestou, která má přibližně 15 km.
mlha v horách

Zábavná cesta až k cíli

Pokud vás nebaví pouze jít do kopce, nebo vás to více vyčerpává, když se soustředíte pouze na chození, je zde mnoho okolních aktivit, které vaši cestu ještě více oživí a vy nebudete litovat, že jste na takovou výpravu vydali. Nachází se zde pár restaurací, s příjemným servisem, s vynikajícími jídly, které dodají sílu do vašich nohou. Je zde i mnoho lesů, například u Karlové Studánky, kde milovníci hub budou šílet, kolik hřibů, kozáků a nejrůznějších druhů hub najdou.

Výborný trénink pro vaše tělo

Zdolat takovou horu není nic jednoduchého, nejspíše budete na samotném vrcholu unavení a budete umírat vyčerpáním, ovšem ani nevíte, jak důležitá ta cesta byla pro vaše tělo. Trénink v podobě výstupu na horu má pro vašeho tělo hromadu plusů, které se v přítomnosti i v budoucnosti budou hodit skoro v každé chvíli. A co víte? Třeba vás takové tréninky chytnou na tolik, že nebudete dělat už nic jiného!