Tabletová regenerační sůl

Tabletová sůl se používá jako regenerační činidlo ionexových kolon pro odstraňování vápníku a hořčíku v domácích úpravnách vody. Obecně řečeno se tyto tablety dají použít na změkčení vody ve všech dostupných úpravnách vody. V domácích podmínkách můžete použít tyto produkty v myčkách a v dalších zařízeních pro změkčení vody.

nafukovací žabka

  • Sůl se používá do úpraven vody. Ptáte se, proč se nazývá regenerační? Je to z toho důvodu, že se používá k regeneraci, neboli také obnově latexových náplní změkčovačů pitné a užitkové vody.

Každý spotřebič, který doma máme a do kterého vstupuje voda, je podroben vyššímu riziku. Nežádoucí zanesení kvůli tvrdé vodě známe jistě všichni, a proto se vyrábí tyto produkty, které takovéto a ještě daleko horší následky mohou zmírnit a to díky pravidelnému používání. Odstraňují vápník a hořčík, který se usazuje téměř všude, kudy voda často proudí. Jistě podobný případ znáte z domácnosti. Tvrdost vody se totiž projevuje často ve varných konvicích, které musíme neustále čisti, také v myčce, pračce nebo žehličce a to je jenom pár příkladů, kde se s podobným příslušenstvím můžeme setkat. Také se tyto produkty samozřejmě používají pro úpravu bazénové vody. Přidávají se volně do bazénové vody za stejným účelem, abychom zmírnili následky vápníku a hořčíku. Proto se provede změkčení vody. Změkčená voda již neobsahuje tolik nežádoucích, a pro spotřebiče a další zařízení škodlivých látek, a proto je to vhodnější.

oči kluka

Složení

Tablety jsou složeny z čistého chloridu sodného. Ten se lisuje za velmi vysokých tlaků. Tvar je vylisován následně do okrouhlých tablet nebo do tvaru polštářků. Velkou výhodou je také snadné dávkování a nulová prašnost. Tablety jsou kompaktní a nedrolí se.

zrzka s mobilem

Různé druhy

Každý produkt může mít jiného výrobce nebo různé verze. V tomto případě to taktéž platí a tak se v naší nabídce můžete setkat s kvalitní a osvědčenou tabletovou solí SuperTab od německého výrobce Esco. Ovšem pro některé z nás bude zřejmě daleko přístupnější alternativa Aqua-Top. Existují také rakouské typy, které vyrábí značka Solivary. Většinou se jedná o standardní tablety ve formě polštářků.