Zdravé jídlo po vánočním hodování


Máme po Vánocích, a s jejich koncem lidé začínají přemýšlet nad tím, kolik toho během nich do sebe zase zvládli nacpat. Přichází na řadu výčitky svědomí, a snaha si dát nějaké to předsevzetí do dalšího roku. Někteří našli pod stromečkem výbavu na cvičení, a protože chtějí se sebou něco začít konečně dělat, musí si upravit i jídelníček, bez kterého to prostě nepůjde. Všichni tak nějak tušíme, že bílá mouka asi není úplně zdravá, a tak se jí při snaze dostane se do formy snažíme spíš zbavovat. Jenže ona je snad úplně všude. Musíme tedy vyhledat takové potraviny, které ji neobsahují, nebo jí obsahují málo. Zdravý jídelníček obsahuje i přílohy, a rýže či brambory se rychle přejí. Je potřeba jídla střídat. Velmi častým jídlem a i přílohou jsou těstoviny, které člověka zasytí. Jenže i ty jsou z bílé mouky. Naštěstí už i zde existuje zdravá varianta, kterou jsou celozrnné těstoviny.

těstovinový salát

Zdravé a chutné
Nemusíte si hned představovat nedobré jídlo. Špalda je zdraví prospěšná, a rozhodně se o ní nedá říct, že by nebyla chutná. Rozdíl v chuti samozřejmě poznáte, ale špaldové těstoviny jí i malé děti. Pokud máte děti, změna jídelníčku zdravým směrem je o to důležitější. Veďte ke zdravému jídlu celou domácnost, uděláte hodně pro zdraví i peněženku. Nezdravé jídlo vás nezasytí, a v důsledku jej sníte mnohem více, než toho zdravějšího.

špagety na talíři

4 druhy na výběr
Neumíte si představit zapečené těstoviny bez kolínek? Nebo máte raději penze s omáčkou či vrtulky? U nás najdete všechny. Pro milovníky nudlí máme i zdravou variantu nudlí. Těstoviny jsou opravdu velmi oblíbeným jídlem, které se dá připravovat na spoustu způsobů. Jsou vhodné do krabičky s sebou, protože si je snadno ohřejete v mikrovlnce, dají se jíst na oběd i k večeři – to jsou nejrozšířenější důvody, proč jsou tolik oblíbené. Pokud chcete jíst zdravěji, máte s námi šanci.