Kredenc po babičce rozhodně nevyhazujte

Pro generaci, která vstupovala do manželství v sedmdesátých letech, bylo zařizování společné domácnosti oříškem. Trh s nábytkem sice fungoval, ale čekací doba na objednané kusy nábytku byla i dva roky. To už si dneska vůbec nedovedeme představit. A tak na řadu přišla vlastní výroba jednodušších kusů. Anebo renovace nábytku po prarodičích.

starý kredenc

Pro všechny mladé páry začíná tvorba vlastního domova vybavením kuchyně. Místo, ve kterém vzniká společný život. Jak se říká. Láska prochází žaludkem. A tak i v době, kdy byl všeho nedostatek, si novomanželé poradili. A to vybavením své domácnosti vlastnoruční úpravou starého nábytku, který byl v tu dobu k dispozici. První na řadě byla kredenc po prarodičích. Možnost využít nejen barevné úpravy podle vlastních představ. Ale i dozdobení motivy, které daly vyniknout poctivému zpracování kredence. A protože mladí lidé rádi experimentují, tak nátěr byl ve dvou barevných odstínech. Béžové a hnědé bary. Naštěstí po prarodičích zůstal i vcelku zachovalý jídelní stůl se židlemi, které dostaly stejný odstín také. Hnědý stůl a béžové židličky. Béžovým odstínem byly provedena i výmalba. Oživena stejnými motivy jako byly použity na kredenci. A protože na kuchyň navazovaly dveře do špajzu, nátěr s motivem se objevil i na nich. V hnědé barvě byl k dostání i kuchyňský sporák a tak estetický dojem první společné kuchyně byl dokonalý. Obdobně bylo potřeba vyřešit i další pokoje a tak první skříně v ložnici i komody do obývacího pokoje byly postupně renovovány obdobně. Jenom barevnost byla v každé místnosti jiná. Ložnice v modrém a v obývacím pokoji se promíchaly zelenkavé odstíny.

stará komoda

V současné době je na trhu velký výběr nejen nábytku, ale i dalších bytových doplňků. A mohlo by se zdát, že starý nábytek po prarodičích upadne v zapomnění. Ale opak je pravdou. Materiál, ze kterého byl vyroben, odolal času. Kvalitní zpracování dřeva udržuje nábytkové kusy pořád funkční. Dokonce i dneska si ho mladí lidé mohou do svých domovů pořídit. Specializované firmy je úspěšně renovují dodnes. A kredenc https://svetpokladu.cz/product-category/malovany-barveny-nabytek/kredence-a-potravinky-malovany-nabytek/či jiný malovaný nábytek může udělat radost i v moderní domácnosti.