Bez peněz by to nešlo.

Všichni víme, že finance jsou pro obyvatelstvo velmi důležité. Co bychom byli bez financí Nebankovnihypoteky.net a úspor? V dnešní době to peněz jednoduše nejde. To ví i malé dítě. Vždyť si to jen představte. Jste na velkém nákupu a máte s sebou děti. A jak si, tak procházíte uličky obchodu a sledujete zboží a nákupní lístek, tak se za vámi vyrojí vaše děti a chtějí nějakou sladkost, třeba lízátko. Jak byste je pořídili bez financí? Nešlo by to. Není to jak za starých časů, kdy se platilo třeba zvířaty nebo půdou. Tehdy ve středověku se krásně platilo třeba i vejci či čerstvým masem. Výjimka nebyla ani mléko, které bylo docela cennou komoditou. Dále byla hojně využívaná i pole.

Šetření je půl vítězství

Když byl ve středověku někdo velmi zadlužený, tak bylo tehdy normální zabavit rolníkovi pole. Možná se vám to zdá nic moc nebo žádnou velkou pohromu, ale vězte, že tehdy to pro občana bylo hrozné a možná i život ohrožující. Z ničeho nic neměl člověk pole, tudíž svou zásobárnu obživy. Všichni víme, že se dříve hodně hledělo na obilí, pečivo a další ovesné kaše a výrobky z obilí. A abychom měli obilí, potřebuje lán pole. A co jsme bez něj? Je to to samé, jako kdybychom v dnešní době neměli práci a peníze. Onen člověk byl skoro odkázán do záhuby. V té době se velmi těžko shánělo pole.

Finance jsou velmi důležité

A proto v dnešní době lidé ani neví, jak můžou být šťastní, v jaké době nyní žijí. Je pravda, že i já si občas postěžuji na náš svět. Jenže já jako milovnice historie si vždy uvědomím, jak to bylo před dvěma tisíci lety. Nebo i déle. Finanční gramotnost a spoření tehdy nebylo. Ani to nebylo v nedohlednu. Lidé tehdy většinou žili ze dne na den. A co na jaře a v létě sklidili, měli většinou na celou zimu, jinak by zemřeli hlady. A bez pole obilí nemáte. Toť vše málo k historii. Proto doporučuji všem dnešním lidem, ať šetří. Taky šetřím, protože nevím, co bude za rok, pět let či za dvacet let. Přeji si, aby moje děti byly zabezpečené. Já nebyla, a proto vím jaké to je začínat od píky. Je to velmi složité, a proto chci své děti zabezpečit do budoucna. Obě moje děti mají spoření a já ho mám taky. Alespoň mohu v klidu spát.