Ekologické bydlení

Postavit si vlastní dům je rozhodně dobrým řešením bytové situace. Budete bydlet ve svém a nikdo vás nebude moci vyhodit na ulici. Ovšem jedná se zároveň o poměrně nákladnou investici, a navíc postavit i menší rodinný domek trvá minimálně několik měsíců, a to pouze za ideálního počasí. Dřevostavby jsou však daleko levnější a vzhledem k tomu, že se staví z již vyrobených prefabrikovaných dílců, je jejich vybudování velice svižné. Když se vše sejde tak jak má, můžete bydlet za tři měsíce od chvíle, kdy si dřevostavbu objednáte. A to už přeci stojí za to.
venkovský dům

Tento moderní druh bydlení je každým rokem populárnější. Standardní domky z malty a cihel mohou také působit dobře, ale dřevo je jako materiál přeci jen o jeden stupínek vizuálně zajímavější. Navíc stavba, která je vytvořená prakticky celá pouze z přírodních produktů, také lépe s přírodou splyne.

Velkou výhodou je energetická soběstačnost, která na rozdíl od standardních rodinných stavení, je na opravdu vysoké úrovni. Dřevostavby nové generace jsou již od prvopočátku koncipované tak, aby v nich panovalo příjemné klima jak v letních, tak i v zimních měsících. Velký podíl na tom mají nejen moderní izolační systémy, ale rovněž také struktura těchto domů. Díky tomu se nemusíte bát, že byste v létě doma trpěli kvůli vysokým teplotám a v zimě se naopak nekrčili celé dny pod dekou. Samozřejmě, že to také znamená snížené náklady za vytápění, což je další příjemný bonus.
stará stodola

Nedostatky

Stejně jako všechno nic na tomto světě, ani dřevostavby nejsou úplně dokonalé. Vzhledem k tomu, z jakého materiálu jsou vyrobeny, mohou se relativně snadno vznítit. Tuto nepříjemnost ale může napravit dodatečná instalaci nových protipožárních prvků. Rovněž je nutné dřevo ošetřovat, jelikož rádo podléhá plísním. Ani to však není neřešitelný problém, ale spíše marginálie.