Vše, co bazén potřebuje

Bazén, to neznamená pouze vodní hrátky, ale také zodpovědnost, které se nedá vyhnout. Tedy alespoň v případě, že ho chcete používat a nemít přitom zdravotní následky. Proto musíte nakoupit různá bazénová příslušenství, díky kterým udržíte váš bazén v bezvadném stavu.
kluci s rukávkami
Pro zdravou vodu
Samozřejmě, že základem musí být dobrá voda. Pokud zapáchá, a navíc k tomu má zelené zbarvení musíte ji neprodleně vyčistit. Pro tento účel se hodí bazénová chemie v podobě chlorových nebo kyslíkových tablet, přípravků upravujících pH vody a samozřejmě nesmí chybět ani nezbytný vysavač, který dokáže vyčistit dno i stěny bazénů bez toho, aniž byste museli vodu vypouštět. Chemii samozřejmě musíte používat nejen v případě, že se vám zdá voda nepříliš dobrá, ale preventivně. Zanedbáte-li to, můžete na koupání zapomenout.
Užitečné příslušenství
Jakmile máte čistotu vody vyřešenou, můžete se vrhnout na koupání. Nebo že by ještě ne? Před tím, něž skočíte šipku do bazénu, měli byste zjistit, zdali je voda dostatečně teplá. Nechcete přeci zmrznout. K tomu slouží bazénový teploměr. Pokud se vám bude zdát, že ukazuje až příliš nízkou teplotu, lze vodu zahřát pomocí solární bazénové plachty, případně můžete použít elektrický ohřívač. V tom případě ale nečekejte, že vám přijde doplatek od vašeho distributora elektrické energie. Spíše to bude naopak. Solární plachta je pravda trochu pomalejší, ale krom nákupní ceny pak už nestojí vůbec nic.
malý plavec
Hračky
Do bazénu patří také různé druhy hraček. A to nejen nafukovací zvířata nebo pohádkové postavičky pro děti, ale například i nafukovací bar. Ten je vhodný jak do menších typů bazénů, tak větších vodních ploch. Samozřejmě, že v něm nemusíte mít žádný alkohol, jehož konzumace se při koupání příliš nedoporučuje, ale sodovku, minerálku nebo jiné nealkoholické nápoje, které také dokáží osvěžit. Bar je samozřejmě nafukovací, takže pokud ho nepoškodíte nebo nepřetížíte, nemá šanci se potopit.