Gamblerství na počítači

I když si může mnoho laiků myslet, že závislost je hlavně záležitost látková, nemusí to být vždy pravda. Samozřejmě, že na určité látky je možné si vybudovat návyk velice rychle. Mezi ně patří hlavně alkohol, nikotin, kofein nebo nebezpečnější heroin, kokain či různé další umělé vytvořené látky. Každý jedince si ale může vybudovat i závislost psychickou, která může být stejně zlá jako ta na klasických typech drog. Pravidelným hraním automatů, rulety nebo třeba kostek o peníze se časem v lidském mozku začnou vytvářet změny, které signalizují, že je něco špatně. Závislost na gamblerství dnes ale není záležitostí pouze kamenných kasin, ale stále častěji i jejich internetových odnoží.

bankovky v pc

Snadný přístup

Internet je místem, kde můžeme shánět informace, komunikovat s jinými lidmi nebo hrát hry. Ty mohou být buďto klasické, nebo takzvaně hazardní. I na první typ se dá stát vcelku jednoduše závislými, ale vzhledem k tomu, že stojí jen pár stovek, jejich hraní není tak škodlivé. U hazardních neboli gamblerských her je to ale jiné. Zde je již možné přijít i o vcelku velkou sumu peněz. I na českém internetu existuje celá řada on-line kasin, kde si můžete zahrát ruletu a další typy hazardních her o peníze. Jednou za čas to není tak velký problém, ale pokud se tomu věnujete každý den, měli bystě uvažovat o léčbě .
blackjack casino

Příznaky

Většina lidí, kteří mají závislost, si toho zprvu nejsou ani vědomi. Často si tuto skutečnost uvědomí až ve chvíli, kdy jsou v posledním stádiu, kdy už je vhodná léčba na psychiatrické klinice. Tomu se však dá vyhnout, stačí zachytit nemoc včas. Příznaky nezdravé závislosti jsou vcelku jednoduše odhalitelné, a to i v jejich počátcích. Jakmile začnete trpět poruchami spánku díky tomu, že neustále musíte myslet na hru, měli byste vyhledat pomoc.
roll kostky
To samé platí i v případě, kdy začnete být bez přístupu k internetu nervózní. Jakmile kvůli gamblerství začnete zanedbávat základy jako jsou hygiena, případně pravidelný příjem potravy, jste již většinou na vyšší úrovni závislosti a dříve nebo později se na psychiatrii určitě ocitnete.