Kdo míchá první karty? To může být překvapení

Že byla naše představa domu úplně jiná? Ano i to se může skutečně stát. Představy jsou mnohdy skutečně rozdílné od samotné reality. Mnohdy se rozplynou ihned při prvních krocích, které směřují do bankovního úřadu, aby nám předběžně vypočítali hypotéční úvěr, abychom měli vůbec představu, zdali se má cenu dál pouštět do stavby, která se má přeměnit v naše vlastní bydlení. Banky jsou velmi vstřícné, ale nepromíjí a to ani jeden jediný malinký přestupek. Těžko se pak kupuje pozemek, celý dům nebo se plánuje stavba snů. Říká se, že naděje umírá jako poslední. Tudíž nevyšly první plánované kroky, ještě můžeme zkusit využít služby hypotéky bez registru. Ověřená společnost, která se snaží pomoci realizovat sny.

dělníci

Existují další nástrahy

Když jsme úspěšně zrealizovali asi to nejhlavnější, což jsou peníze na stavbu našeho projektu, tak se dá říci, že by nám nemuselo již nic stát v cestě. Nicméně štěstí přeje připraveným. Další, kdo nás může překvapit, bude samotný projektant. On bude ten, který se podepíše pod projektem a zařídí potřebné náležitosti. Mnohdy se ale naše představy a plány nemusí shodovat. Stavba by měla být navržena co nejlépe podle samotného prostředí, aby svým designem nevyčnívala z nějakých parametrů. Pak různé návrhy, mohou být podstatně odlišné a je jen na nás jakou cestu si zvolíme. Zdali naši, poté můžeme časem litovat nebo zkušeného odborníka, který nám může například navrhnout koncept pasivního standardu, který v dnešní době dává skutečný smysl. A to je odrazí i v celkové energetické úspoře.

projekty

Pasivní dům

Ne pro každého je tento pojem známý. Především vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v budově. Jedná se o sluneční záření, které proniká do vnitřních prostorů, ale také lidské teplo a spotřebiče, uvnitř stavby mají svůj podíl na úsporách. Kvalitní izolace a další prvky v domě zase zabraňují únikům tepla ven a tím zajišťují velmi příjemnou vnitřní teplotu. Materiály použité na stavbu takového domu zvyšují samozřejmě komfortní bydlení, ale zároveň staví nemovitost na horní příčky. Tím samozřejmě bude odlišná i hodnota samotné nemovitosti.