Vybavte se vším potřebným

Chlor šok je jedinečným pomocníkem při akutním nedostatku chloru v bazénové vodě. I Vám se to již někdy stalo, že jste při pravidelné kontrole zjistili, že voda neobsahuje žádný dezinfekční prostředek nebo jen opravdu velké minimum a dobře víte, že tento stav se musí ihned velmi rychle napravit. Klasické tablety, které používáte k běžné údržbě bazénové vody v tomto případě nic moc nezmohou, protože jsou pomalu rozpustné, a Vy potřebujete dodat vodě chlor okamžitě, než se začnou ve vodě množit bakterie či dokonce řasy. Přípravek chlor šok naproti tomu reaguje okamžitě a ihned bazénovou vodu dokonale dezinfikuje.

pěkný bazén

Tento úžasný přípravek bazénové chemie nejenže dodává do bazénové vody okamžitě dostatečné množství dezinfekčních látek, ale ještě navíc částečně působí jako algicid, tedy přípravek proti řasám. Jeho další výhodou je, že jej nemusíte používat pouze v takovýchto výjimečných stresujících chvílích, ale lze jej využívat preventivně při každé pravidelné údržbě bazénové vody. Určitě jsou někteří z Vás přesvědčeni, že pokud se provádí kontrola bazénové vody pravidelně a pravidelně se provádí i údržba za pomocí přípravků bazénové chemie, tak se do takové situace nemohou dostat, ale opak je pravdou, stačí pouhý den nebo dva vyšších teplot či větší využívání bazénu a obsah chloru ve vodě rapidně klesne. Proto při velkých vedrech provádějte pravidelnou kontrolu raději ještě častěji než běžně a mějte po ruce přípravek chlor šok. Prostě pro jistotu.

malý potápěč

Kromě toho se nezapomeňte předzásobit také kvalitními a spolehlivými testery, které ukazují nejen obsah aktivního chloru ve vodě, ale také hodnoty PH vody, které jsou také velmi důležitým ukazatelem kvality vody. Mějte v zásobě dostatek přípravků pro ošetření vody a pravidelně odstraňujte z vody mechanické nečistoty. Uvidíte, že údržba vlastního bazénu není nijak náročná a že si jej určitě s rodinou užijete.